Ta strona może korzystać z plików cookies (tzw. „ciasteczek”). Przeglądając ją, wyrażasz domniemaną zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Możesz je także wyłączyć.     Tak, zgadzam się.  Sprawdź w naszej Polityce Prywatności.

 

Usługi dla branży konstrukcji stalowych i aluminiowych - inspekcje techniczne, ZKP, certyfikacja EN 1090 i inne

Usługi dla branży konstrukcji stalowych i aluminiowych - inspekcje techniczne, ZKP, certyfikacja EN 1090 i inne

09 paź 2017

DEKRA oferuje szeroką gamę usług, przeznaczoną zarówno dla generalnych wykonawców jak i podwykonawców w branży konstrukcji aluminiowych i stalowych – stoczni, przedsiębiorstw budowy mostów, producentów kotłów i innych konstrukcji.

 

Tradycyjne badania NDT

 

W ofercie DEKRA oprócz zaawansowanych badań NDT stałe miejsce mają tradycyjne badania nieniszczące, stosowane w celu wykrycia niezgodności w połączeniach spawanych, takich jak pęknięcia, wtrącenia czy brak przetopu. Do popularnych metod badań nieniszczących zaliczamy badania ultradźwiękowe (UT), badania radiograficzne (RT), badania metodą prądów wirowych (ET), badania magnetyczno-proszkowe (MT), badania penetracyjne (PT), badania szczelności (LT), badania wizualne (VT).

Badania DEKRA odbywają się w akredytowanych laboratoriach zgodnych z ISO 17025 oraz uznanych przez Urząd Dozoru Technicznego.

 

Inspekcje techniczne i nadzory spawalnicze


Inspektorzy DEKRA oferują swoją wiedzę w zakresie inspekcji drugiej i trzeciej strony. Wspierają firmy EPC dbając o jakość wykonania i terminowość dostaw konstrukcji stalowych.


Korzystając z doświadczenia na różnych etapach kontroli produkcji, eksperci DEKRA nadzorują składające się na nią procesy. Opóźnienia lub zła jakość wyrobów mają bezpośredni wpływ na cały projekt. Inspekcje techniczne i nadzory spawalnicze są elementem zapewnienia ciągłości łańcucha dostaw, zmniejszają całkowity koszt projektu oraz niwelują poziom ryzyka.

 

Uznania technologii spawania

 

Uznanie technologii spawania jest konieczne ze względu na tzw. Dyrektywę PED Parlamentu Europejskiego i Rady, która wprowadziła szczególne wytyczne m.in. w zakresie stosowanych technologii spawania. Normą zharmonizowaną z PED jest EN ISO 15614-1, która definiuje wymagania dla przeprowadzenia badania i kwalifikacji technologii spawania łukowego i gazowego stali oraz niklu i jego stopów.  Kwalifikowanie technologii spawania w oparciu i wg wymagań EN ISO 15614-1 szczególnie istotne jest dla producentów konstrukcji stalowych i urządzeń ciśnieniowych oraz innych firm, stosujących w swojej działalności operacyjnej technologie spawania metali.

Oprócz uznania technologii spawania DEKRA oferuje również usługę certyfikacji spawaczy. Udowodnienie spełnienia wymagań określonych przez prawo krajowe i międzynarodowe jest niezbędne dla chcących wykonywać zawód spawacza na terenie Unii Europejskiej.

 

ISO 3834

 

Norma ISO 3834 opisuje wymagania jakościowe dotyczące spawania wyrobów metalowych. W razie potrzeby zachowania wysokiej jakości nie tylko na etapie produkcji ale także np. w procesie obsługi klienta może ona być stosowana w połączeniu ze standardem ISO 9001.


Inną zaletą certyfikacji w systemie ISO 3834 jest uniwersalność. System ten znajduje zastosowanie niezależnie od charakterystyki wytwarzanej konstrukcji (od obiektów drogowych aż po sprzęt do użytku domowego).


DEKRA certyfikuje systemy zarządzania jakością spawania konstrukcji stalowych, dając tym samym narzędzie kontroli całego procesu wytwórczego.

 

Zakładowa Kontrola Produkcji

 

ZKP to kontrola produkcji w zakładzie prowadzona przez producenta. Od 2014 roku jest ona obowiązkowa dla producentów konstrukcji stalowych i aluminiowych. System ZKP musi być wdrożony i certyfikowany. Producenci którzy nie zastosują się do tego wymogu nie mogą dostarczać ani produkować konstrukcji na żadną budowę w UE.


Certyfikat DEKRA dla Zakładowej Kontroli Produkcji uprawnia wytwórcę do wystawiania deklaracji właściwości użytkowych oraz znakowania wyrobu oznakowaniem CE.

 

 

Kontakt

Ekspert pisze...

Bezpłatne przewodniki eksperckie od DEKRA!

Kontakt dla mediów

Rzecznik Prasowy Grupy DEKRA w Polsce
T. +48.71.780-47-72
T. +48.661-244-393
@ rzecznik.pl@dekra.com