Testy materiałów i komponentów, analiza uszkodzeń

Testy materiałów i komponentów, analiza uszkodzeń

 

Oceny eksperckie dla producentów i dostawców w celu zwiększenia bezpieczeństwa i wydłużenia żywotności roweru elektrycznego.

 

Laboratorium Badawcze DEKRA dla Inżynierii Materiałowej i Analizy Uszkodzeń jest akredytowane w całej Europie zgodnie z normą DIN EN ISO/IEC 17025, a dzięki swoim ekspertyzom i raportom dostarcza niezależnych dowodów na monitorowanie jakości wymagane przez prawo w wielu dziedzinach.

 

Niezależnie od przepisów ustawowych, testy przeprowadzane przez naszych doświadczonych ekspertów umożliwiają również wczesną identyfikację i usunięcie możliwych źródeł błędów. 

 

Uszkodzenia e-rowerów lub ich części powstają dziś w coraz bardziej złożonym otoczeniu technicznym. Możliwe przyczyny szkód są bardzo zróżnicowane. Aby dokładnie zarejestrować uszkodzenie oraz w pełni i wiarygodnie określić jego zakres, konieczna jest zatem duża wiedza analityczna.

 

Ekspertyza laboratorium materiałowego DEKRA dostarcza odpowiedniej wiedzy, tak aby wszelkie powstałe szkody mogły być skutecznie regulowane i aby można było zapobiegać im w przyszłości. W naszym nowoczesnym centrum likwidacji szkód w Saarbrücken ustalimy dla Państwa zakres i przyczyny szkody, a na życzenie przeprowadzimy testy wiarygodności.

 

W ten sposób pomagamy Państwu zaoszczędzić koszty i zapobiec przestojom w produkcji. Ponieważ oceniamy przypadki szkód również pod kątem konkretnego ubezpieczenia, nasi klienci z branży ubezpieczeniowej mają do dyspozycji wszystkie istotne oświadczenia, bez konieczności czasochłonnego poszukiwania dodatkowych informacji.

 

Najwyższej klasy analizy laboratoryjne i bogate doświadczenie praktyczne ekspertów DEKRA stanowią podstawę solidnej wiedzy, na której zawsze możesz polegać.

 

Zanieczyszczenia spowodowane wpływami środowiska, takimi jak wahania temperatury, wilgotność, starzenie się pod wpływem promieniowania UV i czynniki powodujące korozję, mogą mieć również negatywny wpływ na funkcjonowanie i żywotność rowerów elektrycznych.

 

Nasze Laboratorium Inżynierii Materiałowej posiada akredytację w zakresie korozji, wilgotności, klimatu i starzenia się pod wpływem promieniowania UV i oferuje Państwu pierwszorzędne kompetencje badawcze, zarówno w zakresie badań standardowych, jak i badań wykonywanych na zamówienie, zgodnie z własnymi specyfikacjami.

 

Nasze usługi dla rowerów:

Ekspertyza szkód materialnych:

 • Testy i oceny struktury;
 • Przyczyny i mechanizmy pęknięć w poszczególnych rowerach i częściach wykonanych z metalu i tworzywa sztucznego;
 • Badanie przy użyciu skaningowego mikroskopu elektronowego (SEM);
 • Identyfikacja tworzyw sztucznych;
 • Pomiar grubości warstw powłok i lakierów rowerowych.

Testy korozyjne i symulacje środowiskowe:

 • Testy mgły solnej (NSS, AASS, CASS);
 • Klimaty do badania kondensacji (z SO2 i bez SO2);
 • Łączone badania korozji cyklicznej;
 • Cykliczne badania temperatury i klimatu;
 •  Starzenie się pod wpływem promieniowania UV Pomiary koloru i połysku.

Analizy mechaniczne i technologiczne:

 • Próby rozciągania;
 • Próby ciśnieniowe;
 • Próby zginania.

 

Więcej usług dla rowerów elektrycznych »

 

 

FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dowiedz się więcej o interesujących Cię usługach lub poproś o ofertę...

 

Newsletter

Najnowsze informacje wprost do Twojej skrzynki e-mail...