Ta strona może korzystać z plików cookies (tzw. „ciasteczek”). Przeglądając ją, wyrażasz domniemaną zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Możesz je także wyłączyć.     Tak, zgadzam się.  Sprawdź w naszej Polityce Prywatności.

 

Badania nieniszczące w gazociągach – inwestycja na etapie budowy

Badania nieniszczące w gazociągach – inwestycja na etapie budowy

19 wrz 2017

NDT czyli non-destructive testing, to badania nieniszczące materiałów wykorzystywane w przemyśle. Należą do nich miedzy innymi badania metodą prądów wirowych, ultradźwiękowe, radiograficzne, magnetyczno-proszkowe, penetracyjne, szczelności i wizualne.

 

Tradycyjne a zaawansowane metody badań nieniszczących

 

Wszystkie wymienione wyżej metody badań należą do grupy podstawowych badań nieniszczących. Oprócz nich, DEKRA oferuje także zaawansowane badania nieniszczące (Advanced NDT). Mogą one być stosowane wszędzie tam, gdzie występują wysokie ciśnienia, wysokie temperatury, substancje żrące i niebezpieczne bądź gdy dostęp do badanego obiektu jest ograniczony fizycznie lub czasowo. Zaawansowane badania nieniszczące są jeszcze bardziej zrobotyzowane i odpowiadają na nawet najbardziej skomplikowane problemy.

 

Metoda Time of Flight Diffraction

 

Wśród badań NDT szczególnie zwracamy Państwa uwagę na badanie metodą TOFD, z powodzeniem stosowaną w badaniu gazociągów. Doskonała dokładność pomiaru, natychmiastowe wyniki i krótszy czas pomiaru to jedne z cech charakteryzujących metodę TOFD. Wykorzystuje się w niej fale ultradźwiękowe podłużne, co pozwala na dokładne spozycjonowanie i zwymiarowanie wad w spoinach. Daje ona duży obszar pokrycia w trakcie badania.Zobacz więcej usług z zakresu badań nieniszczących DEKRA  »

 

 

Kategoria: NDT

Kontakt

Ekspert pisze...

Bezpłatne przewodniki eksperckie od DEKRA!

Kontakt dla mediów

Rzecznik Prasowy Grupy DEKRA w Polsce
T. +48.71.780-47-72
T. +48.661-244-393
@ rzecznik.pl@dekra.com