Badanie i certyfikacja wyposażenia stref zagrożonych wybuchem

Badanie i certyfikacja wyposażenia stref zagrożonych wybuchem

 

Badanie i certyfikacja wyposażenia, komponentów i systemów zabezpieczeń wykorzystywanych w strefach zagrożonych wybuchem

 

Oferta DEKRA w zakresie bezpieczeństwa przeciwwybuchowego i bezpieczeństwa procesów (Explosion & Process Safety) obejmuje badanie i certyfikację wyposażenia, komponentów i systemów zabezpieczeń wykorzystywanych w strefach zagrożonych wybuchem, m.in. w zakresie:

  • wyposażenia elektrycznego i nieelektrycznego,
  • zagrożeń elektrostatycznych,
  • łatwopalnych pyłów, gazów i oparów,
  • niestabilności termalnej ciał stałych,
  • zagrożeń niekontrolowanych reakcji chemicznych,
  • transportu towarów niebezpiecznych.

 

DEKRA w Polsce, wraz z nowoczesnymi laboratoriami DEKRA EXAM i DEKRA Insight  (dawniej Chilworth Global), świadczy kompleksowe usługi eksperckie w zakresie Explosion & Process Safety.

 

Kto najczęściej zleca nam badania?

 

Strefy zagrożone wybuchem spotykamy m.in. w zakładach:

  • branży chemicznej i farmaceutycznej,
  • przemysłu spożywczego i agrochemicznego
  • oraz innych zakładach realizującym produkcję procesową.

 

W organizacjach tego typu elementy wyposażenia oraz komponenty i systemy zabezpieczeń muszą działać niezawodnie. Dokładne badanie zrealizowane przez wysokiej klasy ekspertów, korzystających z nowoczesnych urządzeń pomiarowych, pozwala im skupić się na rozwoju firmy, dając pewność zachowania ciągłości produkcji i bezpieczeństwa.
 

 

Zabezpiecz swoją firmę, korzystając z doświadczeń DEKRA!

 

DEKRA i Chilworth Global to znane marki eksperckie, które zapewniają prowadzenie badań i ekspertyz na najwyższym poziomie jakościowym, z zachowaniem pełnego profesjonalizmu oraz przy wykorzystaniu nowoczesnych metod i instrumentów badawczych.

 

Możesz zlecić DEKRA wszystkie potrzebne testy, badania i audity wyrobów i komponentów, fabryk i procesów, a także uzyskać certyfikat dla wyrobu lub systemu zarządzania oraz skorzystać z szerokiej oferty specjalistycznych szkoleń i usług dodatkowych.


Dzięki globalnej sieci biur i laboratoriów DEKRA oraz współpracy z organizacjami i instytucjami o zasięgu światowym, jak i regionalnym, zapewniamy Ci łatwiejszy dostęp do rynków UE, Ameryki Pn. i Pd. (m.in. Brazylia, Meksyk), czy Azji (m.in. Chiny, Japonia).

 

 

FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dowiedz się więcej o interesujących Cię usługach lub poproś o ofertę...

 

 

 

Newsletter

Najnowsze informacje wprost do Twojej skrzynki e-mail...