s%2C800%2C800-fecf5f

DEKRA autoryzowanym zewnętrznym laboratorium testowym dla urządzeń z Alexa

02 cze 2020

DEKRA została autoryzowanym laboratorium testowym i autoryzowanym laboratorium bezpieczeństwa dla Alexa Voice Service (AVS), aby wspierać producentów w zapewnieniu, że ich urządzenia z wbudowanym systemem Alexa spełniają wymagania dotyczące jakości i bezpieczeństwa.

 

 

Producenci elektroniki, korzystający z AVS, mogą teraz skorzystać z wiedzy i doświadczenia ekspertów DEKRA w zakresie usług testowania i oceny, wymaganych, aby wprowadzić produkty na rynek. DEKRA jest pierwszym na świecie laboratorium autoryzowanym zarówno do testowania urządzeń, jak i programów oceny bezpieczeństwa, które spełniają wymagania Alexa.

 

Alexa jest opartą na chmurze usługą głosową Amazon, dostępną na ponad 100 milionach urządzeń Amazon i innych producentów. DEKRA zapewnia kompleksowe podejście do testowania i certyfikacji urządzeń Internet-of-Things (IoT). Producenci urządzeń wykorzystujących Alexa mogą teraz współpracować z DEKRA i korzystać z usług laboratoryjnych do testowania swoich produktów, uczestniczyć w sesjach testowych w laboratoriach DEKRA wraz ze swoimi wykwalifikowanymi inżynierami testowymi oraz certyfikować swoje wyroby, aby szybko i sprawnie wprowadzić je na rynek.

 

Jako autoryzowane laboratorium testowe dla Amazon Voice Services, DEKRA korzysta z automatyzacji testów oraz z list kontrolnych, dostarczonych przez Amazon, aby upewnić się, że urządzenia spełniają wszystkie wymagania akustyczne, muzyczne, funkcjonalne oraz UX-owe. Eksperci DEKRA dostarczają wyniki testów certyfikacyjnych w postaci raportów Alexa Qualification Tool i list kontrolnych, przesyłanych do Amazon.
 

„Cieszymy się, że zostaliśmy uznani przez Amazon za autoryzowane laboratorium urządzeń z Alexa. Obserwujemy rosnące zainteresowanie konsumentów urządzeniami IoT z funkcją sterowania głosowego oraz wzrost rynku tych produktów, szczególnie w ekosystemie smart living, w którym DEKRA oferuje i rozwija szeroki zakres usług testowania i certyfikacji. Nie trzeba dodawać, że sprawą kluczową jest, aby usługi sterowania głosowego w urządzeniach inteligentnych, spełniały standardy bezpieczeństwa i wydajności”, mówi Fernando E. Hardasmal, wiceprezes wykonawczy i szef Service Division Product Testing w DEKRA

 

W laboratoriach DEKRA przeprowadzone są także testy bezpieczeństwa, pozwalając producentom urządzeń z AVS uzyskać raport z oceną bezpieczeństwa. Testy te obejmują badanie bezpieczeństwa sprzętu, a także m.in. mechanizmów aktualizacji oprogramowania, uwierzytelniania i reagowania na incydenty.

 

 

 

Kontakt (PTC)

 

Newsletter

Najnowsze informacje wprost do Twojej skrzynki e-mail...