Ta strona może korzystać z plików cookies (tzw. „ciasteczek”). Przeglądając ją, wyrażasz domniemaną zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Możesz je także wyłączyć.     Tak, zgadzam się.  Sprawdź w naszej Polityce Prywatności.

 

Nowy załącznik do dyrektywy RoHS 2

Nowy załącznik do dyrektywy RoHS 2

21 lut 2018

Zgodnie z przyjętą 31 marca 2015 roku Dyrektywą delegowaną Komisji (UE) 2015/863 zmieniającą załącznik II do dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/65/UE w odniesieniu do wykazu substancji objętych ograniczeniem, lista substancji zakazanych w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym została zwiększona z sześciu do dziesięciu. Oprócz dotychczasowych: kadmu, ołowiu, rtęci, sześciowartościowego chromu, PBB i PDBE, ograniczeniu podlegać będą także ftalany: DEHP, BBP, DBP, DIBP.


Okres przejściowy, umożliwiający producentom dostosowanie technologii produkcji do nowych wymogów, kończy się 22 lipca 2019 r. Zakaz stosowania wymienionych wcześniej substancji nie będzie obejmował przewodów lub części zamiennych służących do naprawy sprzętów i wyrobów wprowadzonych do obrotu przed tą datą.


DEKRA już teraz przeprowadza badania i wydaje raporty uwzględniające nowe substancje zakazane.

Dowiedz się więcej o RoHS »

Kontakt

Kontakt dla mediów

Rzecznik Prasowy Grupy DEKRA w Polsce
Filip Wesołowski
T. +48.71.780-47-72
T. +48.661-244-393
@ rzecznik.pl@dekra.com