Ta strona może korzystać z plików cookies (tzw. „ciasteczek”). Przeglądając ją, wyrażasz domniemaną zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Możesz je także wyłączyć.     Tak, zgadzam się.  Sprawdź w naszej Polityce Prywatności.

 

Uczestniczyliśmy w tegorocznej konferencji Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych

Uczestniczyliśmy w tegorocznej konferencji Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych

03 paź 2018

Dziś w Rzeszowie zakończyła się trzydniowa konferencja branżowa Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych, organizowana przez wydawcę magazynu i portalu "Kierunek Chemia". Tegoroczna edycja konferencji była już siedemnastą z kolei. Jednym z wiodących tematów wydarzenia było cyberbezpieczeństwo w przemyśle, toteż na XVII BIP nie mogło zabraknąć przedstawicieli Grupy DEKRA w Polsce, aktywnej w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa w obszarze „cyber” dla instalacji OT. Naszymi reprezentami byli: p. Marek Barnaś (Dyrektor ds. Rozwoju i Sprzedaży Usług Technicznych) oraz p. Szymon Jakóbiak (Key Account Manager).

 

Goście konferencji mieli możliwość porozmawiać z naszymi ekspertami na firmowym stoisku DEKRA. Pierwszego dnia konferencji p. Marek Barnaś wystąpił także z prelekcją tematyczną "Czego nam brakuje żeby właściwie zabezpieczyć urządzenia OT, jak spełnić nowe wymagania IEC 62443 oraz IEC 61511", którą wygłosił w ramach II sekcji tematycznej "Gotowi na cyberatak?".

 

Nie tylko zagadnienia cybersecurity, ale też zagadnienia Przemysłu 4.0 oraz IoT w przemyśle dominowały na konferencji i nim poświęconych było szereg dyskusji wśród uczestników. Warto zauważyć, że jedną z istotnych konkluzji, która jawi się po konferencji, jest fakt, że - mimo digitalizacji wielu procesów - czynnik ludzki jeszcze przez długi czas będzie konieczny do tego, aby procesy przemysłowe mogły być realizowane w sposób ciągły i bezpieczny.

 

Poniżej krótka fotorelacja z wydarzenia. 

 

DEKRA BIP fot 1

 

DEKRA BIP Fot 2

 

DEKRA BIP Fot 3

 

DEKRA BIP fot.4

 

 

Kontakt

Kontakt dla mediów

Rzecznik Prasowy Grupy DEKRA w Polsce
Filip Wesołowski
T. +48.71.780-47-72
T. +48.661-244-393
@ rzecznik.pl@dekra.com