Badanie i Certyfikacja Systemów Zabezpieczenia Ładunku

Badanie i Certyfikacja Systemów Zabezpieczenia Ładunku

 

Badanie i Certyfikacja Systemów Zabezpieczenia Ładunku w transporcie w DEKRA


Jakość i wytrzymałość systemu zabezpieczenia ładunku jest kluczowa dla bezpieczeństwa nie tylko przewożonych towarów, ale także wszystkich osób zaangażowanych w załadunek, transport i rozładunek oraz użytkowników dróg.


DEKRA realizuje tzw. „badania typu”, które obejmują mechaniczne testy statyczne i dynamiczne zabezpieczeń.
Zapewnienie wysokiej jakości zabezpieczenia ładunków pozwala spełnić wymagania ustawy Prawo o ruchu drogowym, takie jak wymóg zabezpieczenia ładunku przed zmianą położenia, wywoływaniem nadmiernego hałasu, rozluźnieniem mocowań czy ich swobodnym zwisaniem lub spadnięciem w czasie jazdy.

 

Na czym polega Badanie i Certyfikacja Systemów Zabezpieczenia Ładunku?

 

W centrum badawczym DEKRA przeprowadzane są specjalistyczne testy sprawdzające wytrzymałość plandek, opończy kurtynowych, systemów zamocowań oraz ich komponentów takich jak klamra, pas, hak itp.

Badanie kończy się przygotowaniem przez ekspertów DEKRA raportu dokumentującego jego wyniki. Pozytywny wynik uprawnia do otrzymania certyfikatu DEKRA.

DEKRA realizuje badania zgodności produktów służących do zabezpieczania transportu towarowego z wymaganiami europejskich i niemieckich norm i standardów, m.in.:

  • DIN EN 12642-2 Code XL (zabudowy niestandardowe, wzmocnione)
  • VDI 2700
  • Daimler Load Securing 9.5
  • DE-Richtlinie 9.5

Uzyskanie dokumentu niezależnej i szeroko rozpoznawalnej na świecie jednostki certyfikacyjnej pomaga zwiększyć przewagę konkurencyjną. Oprócz tego jest to dowód na spełnienie najwyższych norm bezpieczeństwa i parametrów jakościowych dla potencjalnych kontrahentów.

Zapewnienie bezpieczeństwa pracowników to także element polityki odpowiedzialności społecznej.

 

Komu polecamy Badanie i Certyfikację Systemów Zabezpieczenia Ładunku?

 

Usługi badań i certyfikacji w zakresie bezpieczeństwa ładunku polecamy wszystkim producentom plandek/opończy oraz elementów systemu mocowania, wykorzystywanych w transporcie drogowym na terenie Unii Europejskiej.

 

Kontakt (PTC)

 

FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dowiedz się więcej o interesujących Cię usługach lub poproś o ofertę...

 

 

 

 

Newsletter

Najnowsze informacje wprost do Twojej skrzynki e-mail...