Ta strona może korzystać z plików cookies (tzw. „ciasteczek”). Przeglądając ją, wyrażasz domniemaną zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Możesz je także wyłączyć.     Tak, zgadzam się.  Sprawdź w naszej Polityce Prywatności.
Ocena zgodności maszyn

Ocena zgodności maszyn

 

Ekspertyzy w zakresie oceny zgodności maszyn, linii technologicznych i innych narzędzi pracy z dyrektywami UE

 

Dyrektywa narzędziowa 2009/104/WE

Przepisy wymagają aby urządzenia (w tym sprzęt roboczy do tymczasowej pracy na wysokości) przekazane do użytkowania pracownikom, spełniały kryteria BHP, a w szczególności wytyczne dyrektywy 2009/104/WE (tzw. dyrektywa narzędziowa).

 

Dyrektywa maszynowa 2006/42/WE

Szczegółowe wymagania dot. projektowania i budowy maszyn, części zamiennych i osprzętu oraz bezpieczeństwa i stosowania oznakowania CE zawiera dyrektywa 2006/42/WE (tzw. dyrektywa maszynowa).

 

Ocenie podlegają zarówno urządzenia nowe, jak i modernizowane oraz takie, które zmieniają miejsce instalacji.Skorzystaj dzięki współpracy z DEKRA!

 

  • Spełnisz wymagania polskich i unijnych przepisów prawnych.
  • Zyskujesz możliwość legalnego wprowadzenia na rynek unijny / przekazania do użytkowania przez Twoje przedsiębiorstwo maszyn i urządzeń.
  • Niezależna ekspertyza DEKRA to obiektywny dowód i gwarancja bezpieczeństwa Twoich maszyn.
  • Oszczędzasz czas i nie ponosisz dodatkowych kosztów na kształcenie personelu.
  • Specjaliści DEKRA dodatkowo wskażą Ci potencjalne możliwości poprawy bezpieczeństwa.

 

 

Komu polecamy profesjonalne ekspertyzy oceniające zgodność z dyrektywami UE?

 

Ekspertyzy prowadzone przez ekspertów DEKRA weryfikują zgodność maszyny, linii technologicznej itd. z wymaganiami stawianymi:

  • wszystkim producentom i dystrybutorom maszyn, linii technologicznych i innych narzędzi pracy na terenie Polski i Unii Europejskiej

oraz

  • przedsiębiorstwom wykorzystującym maszyny i urządzenia w swoich zakładach produkcyjnych.