Optymalizacja instalacji sprężonego powietrza

Optymalizacja instalacji sprężonego powietrza

 

Eksperci DEKRA realizują kompleksowe działania służące optymalizacji instalacji sprężonego powietrza

 

Optymalizacja instalacji sprężonego powietrza polega na wykonaniu pomiarów i analiz w trzech kluczowych obszarach tj.: produkcji sprężonego powietrza, dystrybucji sprężonego powietrza oraz poborze sprężonego powietrza. Podział ten odzwierciedla kompleksowe podejście do całego systemu sprężonego powietrza w przedsiębiorstwie.

 

Czego możemy oczekiwać od analizy?

 

Eksperci DEKRA na podstawie wykonanej analizy optymalizacyjnej instalacji sprężonego powietrza przygotowują raport, w którym znajdziecie Państwo informację na temat obecnego stanu technicznego instalacji sprężonego powietrza, jej nieszczelności, ograniczeń oraz możliwości jej poprawy. Dodatkowo możliwe jest oszacowanie czasu potrzebnego na zwrot z inwestycji odtworzeniowej.

 

Zaleca się przeprowadzanie regularnych corocznych audytów instalacji sprężonego powietrza w przedsiębiorstwach.

 

Obszar produkcji sprężonego powietrza

 

Na etapie produkcji sprężonego powietrza eksperci DEKRA przeprowadzają m.in.: analizę pracy sprężarek, symulację pracy układów z innymi sprężarkami, symulację obniżenia ciśnienia w instalacji, co finalnie ma zweryfikować efektywność systemu.

 

Obszar dystrybucji sprężonego powietrza

 

Na etapie dystrybucji eksperci DEKRA dokonują analizy szczelności systemu sprężonego powietrza. Do weryfikacji szczelności systemu stosują urządzenia ultradźwiękowe, pozwalające na określenie miejsca wycieku sprężonego powietrza oraz jego wielkość. Obszar dystrybucji sprężonego powietrza może mieć największy wpływ na wypracowanie oszczędności systemu, bowiem potencjalne nieszczelności i związane z tym straty ciśnienia w instalacji mogą odbijać się na efektywności całego systemu i generować koszty.

 

Obszar poboru sprężonego powietrza

 

Na etapie poboru sprężonego powietrza, eksperci DEKRA weryfikują czy urządzenia końcowe otrzymują zasilanie o odpowiednich parametrach, czy urządzenia mają odpowiednie parametry przepływu oraz sprawdzają behawioralne aspekty wykorzystania urządzeń przez użytkownika końcowego.

 

Instalacje sprężonego powietrza mogą przyczyniać się do realnych strat finansowych z powodu niewłaściwego stanu technicznego.

 

Zwiększ efektywność energetyczną Twojej firmy!

 

Optymalizacja instalacji sprężonego powietrza pozwoli na realne oszczędności oraz lepsze, bardziej racjonalne wykorzystanie energii, którą dysponuje przedsiębiorstwo.

Wprowadzając zmiany technologiczne, ekonomiczne itp. wskazane w raporcie z audytu instalacji sprężonego powietrza, przedsiębiorstwa:

  • uzyskują lepsze wyniki finansowe,
  • ograniczają negatywny wpływ swojej działalności na środowisko,
  • wzmacniają swój pozytywny wizerunek
  • oraz osiągają szereg innych korzyści.

 

Usługi powiązane z optymalizacją instalacji sprężonego powietrza

 

 

FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dowiedz się więcej o interesujących Cię usługach lub poproś o ofertę...

 

 

 

Newsletter

Najnowsze informacje wprost do Twojej skrzynki e-mail...