Inspekcje w zakresie logistyki załadunku

Inspekcje w zakresie logistyki załadunku

 

Sprawdzanie sposobu załadunków towarów

 

Chcesz mieć kontrolę nad procesem transportu Twoich produktów?
Zależy Ci na potwierdzeniu, że transport odbywać się będzie zgodnie z wymaganiami Twojej organizacji?
Chcesz zwiększyć rynkową wiarygodność Twoje firmy?

 

Inspekcje w zakresie logistyki załadunku w DEKRA

 

Inspekcje DEKRA w zakresie logistyki załadunku będą obiektywnym dowodem, że proces  transportu odbywa się z dbałością o jakość i bezpieczeństwo towarów oraz zgodnie z zasadami prawidłowego przewozu. Firmy zlecające transport swoich produktów (lub ich odbiorcy końcowi) mają w ten sposób kontrolę nad przebiegiem procesu dostawy.

 

Przeprowadzona przez ekspertów DEKRA inspekcja potwierdzi także, że transport odbywa się zgodnie ze specyficznymi wymaganiami klienta, pojazd spełnia określone wytyczne, towar jest właściwie zabezpieczony i ułożony oraz jest do niego przygotowana odpowiednia dokumentacja.

 

Usługa inspekcji w zakresie logistyki załadunku wpływa na budowę rynkowego wizerunku firmy, która przykłada wagę do przebiegu dostaw swoich produktów przez podwykonawców. Tym samym dba o zachowanie jakości swoich towarów także w trakcie transportu. W ten sposób uzyskuje przewagę na płaszczyźnie wiarygodności na tle innych firm aktywnych w tej samej branży.

 

Co to są inspekcje w zakresie logistyki załadunku?

 

Usługa inspekcji w zakresie logistyki załadunku polega na prowadzeniu przez eksperta DEKRA odbiorów i inspekcji towarów przed, w trakcie i po ich załadunku. 

 

Po inspekcji powstaje szczegółowy raport techniczny wraz z dokumentacją fotograficzną.

 

Przed załadunkiem specjaliści DEKRA weryfikują i zatwierdzają instrukcję bezpieczeństwa załadunku. Sprawdzają też, czy z instrukcją przekazaną przed odbiorcą oraz jego wymaganiami zgodne są: dokumentacja dotyczącej zgodności planowanego środka transportu (np. naczepy) oraz urządzeń (np. palety), opakowania, opisy i oznaczenia, zabezpieczenia towaru (np. w postaci kartonów. Prowadzą też wyrywkową kontrolę zgodności z dokumentacją przewozu oraz opisami na opakowaniach zbiorczych. Odbywa się też wyrywkowa kontrola jakości towaru wg poziomu AQL ISO 2589.

 

Załadunek jest nadzorowany przez DEKRA pod kątem zgodności ze specyfikacją towarowo-ilościową klienta oraz instrukcją załadunku. Eksperci sprawdzają też zastosowane systemy mocowań ładunku na naczepie na zgodność z wymaganiami technicznymi.

 

Dla kogo są inspekcje w zakresie logistyki załadunku?

 

Usługa inspekcji sposobu załadunku towarów jest skierowana dostawców produktów przemysłowych, którzy szczególną uwagę zwracać powinni na jakość swoich towaru w trakcie transportu samochodowego. W szczególności firmom aktywnym w branżach:

  • produkcji artykułów gospodarstwa domowego
  • budowlanej

 

Dlaczego DEKRA?

 

Zatrudniająca na całym świecie blisko 39,000 osób DEKRA jest jednym z liderów w dziedzinie badań i certyfikacji wyrobów i komponentów. Certyfikaty DEKRA są rozpoznawalne i respektowane przez liczne firmy i organizacje w kraju i za granicą. Stanowią dowód dbałości przez organizacje o jakość i bezpieczeństwa oraz spełniania przez nie międzynarodowych norm.

 

W 2016 roku wartość marki DEKRA wzrosła o 45%, a kluczową wartością brandu w oczach klientów była wiarygodność.

[Badania The Brand Ticker i Spirit for Brands dla Horizon]

 

 

 

FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dowiedz się więcej o interesujących Cię usługach lub poproś o ofertę...

 

Materiały do pobrania (Inspekcje w zakresie logistyki załadunku):

 

Newsletter

Najnowsze informacje wprost do Twojej skrzynki e-mail...