s%2C800%2C800-d6bc1f

DEKRA pomoże Twojej firmie osiągnąć efektywność energetyczną

07 sty 2020

Co to znaczy, że firma jest efektywna energetycznie? Oznacza to, że w trakcie swoją codzienną działalność (produkcja dóbr, realizacja usług itd.) prowadzi w taki sposób, aby oszczędzać energię. Tym samym nie tylko ogranicza jej zużycie i sprzyja ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych, ale też osiąga realne oszczędności finansowe. Przedsiębiorstwo efektywne energetycznie to również takie, które działa zgodnie z krajowami i unijnymi przepisami prawnymi. 

Doświadczeni eksperci DEKRA wspierają firmy w osiągnięciu efektywności energetycznej. Sprawdź, w jaki sposób możemy pomóc Twojemu biznesowi.

 

  • Audyt energetyczny - polega na zbadaniu stanu obecnego i zidentyfikowaniu nieefektywnych procesów lub urządzeń itp. Uzyskana w toku audytu wiedza pozwala przedsiębiorstwu zaplanować i wdrożyć zmiany, dzięki którym w lepszy sposób wykorzystywać będzie energię, a co za tym idzie - oszczędzić środki finansowe. Unijna dyrektywa EED nakłada na firmy, działające na terenie państw członkowskich, obowiązek przeprowadzania okresowych audytów energetycznych - raz na cztery lata. Audyt jest obowiązkowy dla przedsiębiorstw niebędących MŚP.
  • Świadectwa efektywności energetycznej (białe certyfikaty) - stanowią zaświadczenie o ilości energii, którą firma planuje zaoszczędzić w wyniku podjętych konkretnych działań inwestycyjnych. Opisane zostały w ustawie o efektywności energetycznej z 20 maja 2016 roku i są prawami majątkowymi notowanymi na Towarowej Giełdzie Energii. Nasi eksperci przeprowadzają audyty efektywności energetycznej przedsięwzięć modernizacyjnych oraz pomagają firmom w przygotowaniu dokumentacji i wniosków do Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki o wydanie "Białego certyfikatu".
  • Optymalizacja instalacji sprężonego powietrza - polega na wykonaniu pomiarów i analiz w trzech kluczowych obszarach tj.: produkcji sprężonego powietrza, dystrybucji sprężonego powietrza oraz poborze sprężonego powietrza. Eksperci DEKRA w oparciu o analizę optymalizacyjną instalacji przygotowują raport z informacjami na temat jej obecnego stanu technicznego, wykrytych nieszczelności, ograniczeń oraz możliwości poprawy. Audyt instalacji sprężonego powietrza powinien być realizowanych raz do roku.
  • Certyfikacja ISO 50001 - międzynarodowa norma ISO 50001 określa wymagania dla wdrożenia i ciągłego rozwijania systemu zarządzania energią w zakresie wydajności energetycznej, zużycia i konsumpcji energii. Dzięki auditowi zgodności z normą ISO 50001 w DEKRA wiele firm realnie ograniczyło zużycie energii i emisję gazów cieplarnianych. Potwierdza to certyfikat rozpoznawany i ceniony na całym świecie.

Zadbaj o efektywność energetyczną Twojej firmy: ogranicz zużycie energii, zaoszczędź pieniądze, spełnij wymagania prawne oraz zadbaj o wizerunek przedsiębiorstwa "odpowiedzialnego społecznie", dbającego o poprawę środowiska naturalnego.

 

Sprawdź również szkolenia DEKRA  w zakresie efektywności energetycznej.

 

 

Kontakt (PTC)

 

Newsletter

Najnowsze informacje wprost do Twojej skrzynki e-mail...